YDS Danışmanlık

Yeni Nesil Eğitim Danışmanlığı

YENİ NESİL EĞİTİM DANIŞMANLIĞI NEDİR

1.Eğitim danışmanlığı, sadece öğrencilere bilgi veren kişi değildir. Öğrencilerin yeteneklerini fark ederek onları yetenekleri doğrultusunda bilinçlendiren ve doğru yönlendiren kişilerdir. Bildiğimiz üzere ülkemizin ana sorunu temel eğitim ve öğrencilerin eğitim sistemi içinde kaybolmasıdır. Okullarda öğretmenler öğrencilere sadece ders anlatabilirler onlara vizyon aşılama ve onlara danışmanlık yapmak gibi görevleri ve becerileri yoktur. İşte bu ayrımda öğrencilerin hayatını değiştirenler ve onların doğru alana ve doğru mesleğe yönelmesini sağlayanlar eğitim danışmanlarıdır.

2.Eğitim danışmanları, hem öğrenciye hem velisine danışmanlık yapar. Günümüzde velilerimizin büyük çoğunluğu eğitim öğretim sistemimize yabancıdır. İçerik  ve detay hakkında bilgileri çok azdır bu sebeple önemli zamanlarda öğrencileri doğru yönlendiremezler bu yanlış yönlendirilen öğrenciler ileride ya yanlış alana, yanlış mesleğe yönelirler veya okul hayatları zamanından önce sona erer.

Velilerin dışında ülkemizdeki öğretmenlerin yarısı bile eğitim sistemi detaylarını ve içeriğini tam olarak bilemezler. Bundan dolayı alanında eğitim almış ve yeterli olan eğitim danışmanları hem öğrenciler için hem de veliler için çok kıymetli gelecek mimarlarıdır.

3.Bu alanda kendini geliştirmiş olan yetkin kişiler veya uzun yıllar öğretmenlik yapmış adaylardan ve yine bu alanda eğitim almış kişilerden oluşan serbest eğitim danışmanı üyelerimiz öğrencilere ve velilerimize çocuğunun gelişimi, yetenekleri ve bu yeteneği nasıl geliştirip bir mesleğe dönüştürebileceği konusunda  danışmanlık alıyorlar ve bu hizmet için hiçbir bedel ödemiyorlar.Bu sistem sayesinde hem öğrencilerimiz kişiliklerine ve yeteneklerine uygun alanlarda gelişip doğru mesleğe ve mutlu olacakları bir hayata kavuşuyorlar hem de veliler çocuklarının eğitim sorunlarına destek olan alanında uzman bir eğitim danışmanına sahip olmanın huzurunu ve güvenini yaşıyorlar.