YDS Danışmanlık

TÜRKİYE’DE BİR İLK KOLEJLERE HAZIRLIK KURSU

Birçok velinin özel okullardan çekindiğini ve özel okullara karşı ön yargılı olduğunu hepimiz biliyoruz. Yeni ve ihtiyaca uygun üretilmiş KOLEJLERE HAZIRLIK KURSLARI sayesinde artık veliler istedikleri koleji sağlıklı ve doğru biçimde tanıma şansını elde edecek.
Okulunuzun hedef bölgesinde bulunan 20 devlet okulundan, her okuldan 15 öğrenci Yds Danışmanlık uzmanları tarafından kolejin hazırlık kursuna kayıtları yapılacak.
 Bu öğrenciler alınırken dil öğrenmeye istekli ve yetenekli olan öğrenciler seçilecek, bu da hazırlık kursu sonrası başarının yüksek olmasını sağlayacak.
 Kolejde 27 hafta boyunca cumartesi günleri koleje hazırlık kursuna gelen öğrenciler ve velileri kendi sosyal çevresinde ve okulunda kolejin tanıtımını yapacak ve kolejin marka bilinirliğini arttıracaklar.
 Koleje hazırlık kursları için görüşmeye gelen velilerin büyük oranı hazırlık kurslarına kayıt yaptırırlar. Bu veliler kolej hazırlık kurslarına katılarak koleji tanımaya çalışırlar.
 Kolej hazırlık kursları için görüşmeye gelen velilerin bir bölümü de kurs yerine koleje kayıt yaptırırlar.
 27 haftalık hazırlık kursları sona erdiği zaman bu kursa katılan velilerin ortalama %20 si bu kolej hazırlık kursundan ve kolejden memnun kalırsa çocuklarını koleje kayıt ettirirler.
 Dolayısıyla yapılan bu kolej hazırlık kursları çalışması özel okulu düşünen velilerin ön yargılarını yenmeleri ve koleje güven duymaları için harika bir fırsat olur.
 Bu çalışmanın tüm basamakları Yds danışmanlık uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

2 üzerine düşünceler “TÜRKİYE’DE BİR İLK KOLEJLERE HAZIRLIK KURSU

 1. Sefer YÜRÜK

  Merhaba,
  Koleje hazırlık kursları programınızdan dolayı kutluyorum. Kişisel görüşüm şu ki, veli ile okul arasında iletişim/diyalog kurmayı amaçlayan her çalışma takdire değerdir.
  Öğrenciler öğretmenin aynası olduğu kadar, aynı zamanda okulun da aynasıdır. Veliler sohbet ettikleri öğrencilerin yüzünde okulun başarısını görürler. Sadece öğrenciler mi, okulun çalışanları da öğrenciden farksızdır. Dolayısıyla öğrencilerin, öğretmenlerin, çalışanların dilinde okul memnuniyetini ifade eden sloganlar olmalı, en aykırı veli karşısında bile dik durmalarını sağlar.
  Denediğim uygulamalara dayanarak söylüyorum.
  Vaktiniz olursa: Özel Öğretimde Doygunluk Olur mu? http://iyiorneklerlisesi.com/