YDS Danışmanlık

ÖĞRENCİLERE KOÇLUK

EĞİTİM ve ÖĞRENCİ DANIŞMANLIĞI
Türk eğitim sistemini ve eğitim aşamalarını doğru kavramak bu sistem içinde başarılı olmak için öncelikle öğrenci olmayı öğrenmek lazım.Yani uzman öğrenci olmak lazım ki eğitim basamaklarında sorun yaşanmasın ve sınav basamaklarında sağlıklı bir şekilde yol alınabilsin.Tüm dersleri kavrama esnasında sınıf geçme yönetmeliklerini ulusal sınavların yapılma sistemlerini bilmek ve kavramak için gerçekten uzman öğrenci olmak gerekli.Tabi ki bu dediğimiz mümkün değil çünkü uzman öğrencilik diye bir şey yoktur.
Öğrenci olmak zor zanaat. O kadar dersin içinde bir de ergenlik sıkıntıları ile uğraş hele facebook varken twitter ve internet gibi eğlenceli uğraşlar varken eve gel akşamları da otur ders çalış…
ZOR İŞLERDEN UZAK DURMAK, DOĞAL BİR ÖZELLİKTİR
İnsanın doğası gereği, bazı davranış özelliklerinin edinilmesi kolay olurken,bazıları ise oldukça zordur.Emek isteyen yorucu ve acılı bir durumdan uzak durmak,olabileceklerin en doğalı olarak görülmektedir.Çünkü ders çalışmak formülleri ezberlemek belli bir sistemde çalışmak oldukça zor bir iştir.
Rahatlık hayatımızdaki en tehlikeli şeydir.Çünkü anlık tatminler bizi rahatlıkla baştan çıkarmaktadır.Bu insanların yani hepimizin davranış yapısında vardır.Öğrencilerde de olması doğaldır.
İnsanlar sıkıntıya gelemezler. Bundan dolayı, sıkıntılardan hemen kurtulmaya çalışır ve kendilerini ferahlatacak en kestirme yolu seçerler.Mümkün olan en kısa yoldan mutluluğa ulaşmak o an için keyifli olabilir fakat uzun vadede düşünüldüğünde kayıpları çok büyük olabilir.
HAREKETE GEÇMEMEME
DEĞİŞİME AÇIK OLMAMA
HEDEFSİZ YAŞAMA
SİGARA,ALKOL,UYUŞTURUCU GİBİ MADDELERE BAĞIMLILIK
ZAYIF ÖZ DİSİPLİN
DEPRESYON
Gibi,negatif kazançlar sağlar