YDS Danışmanlık

Kolejlere Hazırlık Kursu Projesi

 Okulunuzun hedef bölgesinde bulunan 20 devlet okulundan, her okuldan 15 öğrenci Yds Danışmanlık uzmanları tarafından kolejin hazırlık kursuna kayıtları yapılacak.
 Bu öğrenciler alınırken dil öğrenmeye istekli ve yetenekli olan öğrenciler seçilecek, bu da hazırlık kursu sonrası başarının yüksek olmasını sağlayacak.
 Kolejde 27 hafta boyunca cumartesi günleri koleje hazırlık kursuna gelen öğrenciler ve velileri kendi sosyal çevresinde ve okulunda kolejin tanıtımını yapacak ve kolejin marka bilinirliğini arttıracaklar.
 Koleje hazırlık kursları için görüşmeye gelen velilerin büyük oranı hazırlık kurslarına kayıt yaptırırlar. Bu veliler kolej hazırlık kurslarına katılarak koleji tanımaya çalışırlar.
 Kolej hazırlık kursları için görüşmeye gelen velilerin bir bölümü de kurs yerine koleje kayıt yaptırırlar.
 27 haftalık hazırlık kursları sona erdiği zaman bu kursa katılan velilerin ortalama %20 si bu kolej hazırlık kursundan ve kolejden memnun kalırsa çocuklarını koleje kayıt ettirirler.
 Dolayısıyla yapılan bu kolej hazırlık kursları çalışması özel okulu düşünen velilerin ön yargılarını yenmeleri ve koleje güven duymaları için harika bir fırsat olur.
 Bu çalışmanın tüm basamakları Yds danışmanlık uzmanları tarafından gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın