YDS Danışmanlık

Eğitim Danışmanı Eğitimleri

Firmamız gerek kolejlerin var olan personeline kayıt basamakları hakkında gerekli olan eğitimleri vererek, halkla ilişkiler personelinin mesleği doğru ve nitelikli yapmasını sağlamaktadır.
Gerekse halkla ilişkiler birimi olmayan kolejlere personel temini yaparak o kolejin kayıt birimi kurmasına yardımcı olmaktadır. Bu çalışma talep eden koleje göre özel olarak planlanmaktadır.

ONLİNE EĞİTİM DANIŞMANI- KAYIT PERSONELİ- KURSU

Eğitim danışmanı özel öğretim kurumlarında (kurslar, temel liseler, kolejler) veli ve öğrencilerle iletişime geçen, onlara kurumu tanıtıp, veli ve öğrencilerin o kurumu seçmesini sağlamak için eğitim almış, tecrübeli halkla ilişkiler personelidir.

Bu eğitimler tüm özel öğretim kurumları için Yds Danışmanlık uzmanları tarafından verilmektedir. Eğitim Zoom üzerinden online olarak verildiği için istediğiniz yerden eğitimlere katılabilirsiniz. Günde iki ders olarak genellikle akşam saatleri yani mesai sonrası yapılır. İki hafta içi 8 gün teorik dersler yapılır ve iki gün iki ders kurum görüşmeleri hakkında uygulama yapılır. Derslere ve kurum görüşmeleri uygulaması olan toplam 20 saatlik dersin %70 inden daha az katılanlara ve bitirme testinde 100 puanlık testte 60 barajını geçemeyenlere sertifika verilmez, aday isterse bir sonraki eğitime ücretsiz katılabilir.

Daha sonra sertifikanız e postanıza yollanır ve artık tüm özel öğretim kurumlarında rahatlıkla eğitim danışmanlığı mesleğini yapabilirsiniz.

Eğitim danışmanı iyi bir eğitim almışsa ve görevini doğru yaparsa çalıştığı kurumun kayıtları önemli ölçüde artacaktır.
Rekabet şartları ve piyasa koşulları sebebiyle kurum sahipleri, müdürleri bilgi almaya gelenlerin kayıt olmasını isterler. Bu sebeple, eğitim danışmanlığı mesleği, hem mesleği yapanlar için hem de kurum sahipleri için çok önemlidir. Bilgi almaya gelen veli ve öğrenci için de çok önemlidir. Çünkü iyi bir eğitim danışmanı veli ve öğrencinin ihtiyaçlarını doğru belirler ve sonrasında onların aradığı eğitimi onlara sağlar.

Hem velilerin iyi hizmet alması için hem de kurum sahiplerinin kendi kurumunu daha kaliteli tanıtması için iyi eğitimli bu işi doğru öğrenmiş eğitim danışmanlarına ihtiyaç vardır. Bu kadar çok özel kurumun olduğu bir ortamda bu mesleği doğru yapanların işsiz kalma olasılığı yok denecek kadar azdır.

Eğitim Danışmanlığı mesleği için ülkemizde yazılan ilk eser ‘’Eğitimde İletişim’’ bu mesleğin nasıl öğrenileceğini ve yapılacağını ortaya koymaktadır.

Bu iki haftalık eğitimi alarak eğitim danışmanı olanlar, çalıştığı kurumda kısa sürede yükselerek grup müdürü ve şube müdürü pozisyonlarına gelebilmektedirler.
İki haftalık eğitimde ders saatlerinin %70 ine katılmak gereklidir, katılmayanlar sertifika alamazlar gelecek eğitim grubunda tekrar eğitimi alırlar.
Online derslerin saatleri kayıt olan kişilerle yapılan toplantı sonucunda herkese uygun olan saatlerin belirlenmesiyle netleşmektedir. Yani dersler gruptaki adaylara göre ayarlanmaktadır. Genelde akşam 20.30 ile 21.40 arası zoom üzerinden online yapılmaktadır.
Sertifikasını alan eğitim danışmanları Yds Eğitim Danışmanlık uzmanları tarafından, danışmana ihtiyacı olan 3 şubemize yönlendirilir, bu görüşmeler sonunda danışman istediği şubede ister part time olarak ister full time olarak çalışmaya başlar.
Sertifikasını alan eğitim danışmanları eğer isterlerse freelance olarak evinden, günde bir saat çalışarak Bi’Dünya Eğitim sitesinin, kurum görüşmelerine destek olarak, prim bazlı yüksek gelir elde edebilir.
Siz de hemen eğitimi indirimli olarak alın ve ilk başlayacak eğitime dahil olun, kendinize bir beceri daha katarak, iş yaşamında başarıyı yakalayın.

Bir düşünce üzerine “Eğitim Danışmanı Eğitimleri

Bir cevap yazın